Zastanawiasz się, czy świat, który nosisz w sobie, jest tylko twoim wyobrażeniem, marzeniem bez szans na spełnienie, nierzeczywistością wymyśloną przez innych zapisaną w książkach z dzieciństwa... Aż niespodziewanie pewnego dnia widzisz go, przypadkowo trafiasz na zdjęcie, film, obraz - to magiczny moment. Coś ci mówi: znajdź go! odszukaj! odważ się! Wybierasz się więc w podróż życia, a twojemu zdziwieniu nie ma końca! Tak, to miejsce istnieje naprawdę! To odkrycie daje Ci siłę i odwagę, aby otwierać się na świat - ten w sobie i wokół siebie, a radość, która Cię ogarnia popycha Cię ku ludziom, aby ich obdarzyć tym bogactwem kolorów i natchnień, które się w sobie odkrywa.

Zapraszam do mojej prowansji, może stanie się też po trosze Twoją.

poniedziałek, 8 marca 2010

Czas dam

Dzień właściwie już minął, ale nie jest jeszcze za późno, aby to co mnie miłego spotkało, posłać dalej i oddać z bukietem tulipanów. Niewiasty, białogłowy, dziewczyny- celowo unikam słowa "kobiety", ponieważ jeszcze nasz romantyczny wieszcz Adam używał go w znaczeniu niemal obraźliwym, gdy pisał "Kobieto! puchu marny! ty wietrzna istoto! Postaci twojej zazdroszczą anieli (...)", a potem to już się nie nadaje do powtórzenia ;) W średniowiecznej zaś kulturze rycerskiej białogłowa, dama była otaczana należną czcią nie tylko ze względu na swoją urodę, ale i niewątpliwe przymioty ducha!I z tegoż powodu chciałabym uczcić wszystkie damy, które zagościły w mojej prowansji i ofiarować im bukiet pachnących, świeżych tulipanów oraz jedyny w swoim rodzaju wirtualny sernik "zero kalorii", który można spożywać bez konsekwencji, że poprawi jakość naszego cellulitu.

W tym miejscu pragnę również serdecznie podziękować za wyróżnienia, które niespodziewanie otrzymałam, a które sprawiły mi mnóstwo radości:
Mireczko, masz wspaniałą umiejętność roztaczania ciepła wokół siebie.Dziękuję za wyróżnienie!
Jasnobłękitna - merci za uznanie dla moich prac i poczucie kociego humoru :)
Mam też i ja swoje typy na wyróżnienia, ale brakuje mi jeszcze umiejętności związanych z ich przekazywaniem.Jak już to "rozgryzę", chciałabym nie pozostać dłużną, bo dobro należy dzielić, aby je mnożyć, nieprawdaż.Całuski!

5 komentarzy:

 1. Fila, gratuluję wyróżnień.
  Dziękuję za bukiet tulipanów i za pyszny wirtualny sernik. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet. :-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Buziak... wiesz za co.
  Dzięki za sernik, nakładam sobie od razu trzy kawałki, ten przynajmniej nie wpędzi mnie w kompleksy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gosiu dzięki za tulipanki bardzo je lubię i sernik też poproszę nawet z dokładką! A co mi tam!!!Gratuluję jeszcze raz wyróżnień!w pełni zasłużone!!!Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 5. ale "smaka" mi zrobiłaś, gratulacje i smacznego

  OdpowiedzUsuń

Miło było Cię gościć. Fila ;)