Zastanawiasz się, czy świat, który nosisz w sobie, jest tylko twoim wyobrażeniem, marzeniem bez szans na spełnienie, nierzeczywistością wymyśloną przez innych zapisaną w książkach z dzieciństwa... Aż niespodziewanie pewnego dnia widzisz go, przypadkowo trafiasz na zdjęcie, film, obraz - to magiczny moment. Coś ci mówi: znajdź go! odszukaj! odważ się! Wybierasz się więc w podróż życia, a twojemu zdziwieniu nie ma końca! Tak, to miejsce istnieje naprawdę! To odkrycie daje Ci siłę i odwagę, aby otwierać się na świat - ten w sobie i wokół siebie, a radość, która Cię ogarnia popycha Cię ku ludziom, aby ich obdarzyć tym bogactwem kolorów i natchnień, które się w sobie odkrywa.

Zapraszam do mojej prowansji, może stanie się też po trosze Twoją.

niedziela, 30 stycznia 2011

wiosenne kwiatki na razie z filcu ;)

Witajcie Kochani.
Nie pisałam, bo w moim życiu coś ważnego się wydarzyło i nie funkcjonuję normalnie. Zakochałam się! Po długim okresie samotnego życia czuję, że komuś na mnie zależy, że komuś się podobam i że ten Ktoś jest mi bardzo, bardzo bliski. Cieszę się tym stanem i tym uczuciem i siłą rzeczy inne sprawy zeszły na bok.
Jednak wczoraj spotkałyśmy się znowu twórczo w kobiecym gronie i zmierzyłyśmy z filcowaniem na mokro. Muszę powiedzieć, że pierwsze kwiatki nie dały nam satysfakcji. Okazało się, że wszystkie położyłyśmy za grube warstwy. No cóż, żadna z nas wcześniej tego nie robiła, więc korzystałyśmy tylko z instruktażu na płytce.

Jednak "zapał czyni cudy"jak to pisał wieszcz i zapał jednej udzielał się następnej, co pozwoliło przezwyciężyć pierwsze rozczarowanie i zabrać się do ponownej pracy. Po trzecim kwiatku zrodziły się pomysły na następne.

Potem zaczęłyśmy kręcić dredy i robić kwiatkowe naszyjniki lub paski- jak kto woli.


A pierwsze wytwory po przeróbce też znajdą swoje zasłużone miejsce.
Na przykład na czarnej torebce.


Buziaki i dzielę się z Wami tą eksplozją uczuć i szczęścia, którym teraz żyję, mogłabym nią zasilić całe moje osiedle!
: )

5 komentarzy:

 1. Nawet gdybyś się nie przyznała do tej ważnej zmiany w swoim życiu, to też bym się domyśliła, bo oczyska Ci błyszczą na tym zdjęciu że nie wiem co. Mało tego, cała promieniejesz! I niech tak zostanie. Twórcze spotkanie jak zwykle wyzwala ze mnie zazdrosne zgrzytanie zębami, ale spokojnie, to takie niewinne i nie trwa długo. Czy dobrze widzę? Spotkałyście się u Agi? Ach, te kolorki! Pozdrawiam wszystkie twórcze kobietki ze Szczecina :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Miro za twoje wierne odwiedziny i miłe komentarze.Oj, błyszczą, błyszczą, jest siła w tym uczuciu! A spotkanie rzeczywiście było u Agi,spostrzegawcza jesteś kobitka!
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam kochane szczecinianki życzę Ci Fila długiego pobytu w tym stanie - ja już tak od 18 lat, kwiaty wyszły wam naprawdę cudowne, w wolnej chwili zapraszam na mój blog http://malwinofilc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. To gratulacje! Jak to miło, że jesteś szczęśliwa. I jak pięknie się to przekłada na Twoją pracę twórczą. Zazdroszczę filcowania. Ja na mokro będę w środę czynić coś ;-) Nie wiem co mi wyjdzie ;-)Bo to pierwszy raz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne warsztaty, które obrodziły w cudne filcowe kwiatuszki :) W sam raz na wiosnę :) Zapraszam do mojego prowansalskiego atelier, może Cię zaciekawi. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Miło było Cię gościć. Fila ;)