Zastanawiasz się, czy świat, który nosisz w sobie, jest tylko twoim wyobrażeniem, marzeniem bez szans na spełnienie, nierzeczywistością wymyśloną przez innych zapisaną w książkach z dzieciństwa... Aż niespodziewanie pewnego dnia widzisz go, przypadkowo trafiasz na zdjęcie, film, obraz - to magiczny moment. Coś ci mówi: znajdź go! odszukaj! odważ się! Wybierasz się więc w podróż życia, a twojemu zdziwieniu nie ma końca! Tak, to miejsce istnieje naprawdę! To odkrycie daje Ci siłę i odwagę, aby otwierać się na świat - ten w sobie i wokół siebie, a radość, która Cię ogarnia popycha Cię ku ludziom, aby ich obdarzyć tym bogactwem kolorów i natchnień, które się w sobie odkrywa.

Zapraszam do mojej prowansji, może stanie się też po trosze Twoją.

poniedziałek, 31 grudnia 2012

Elegancki chustecznik


Nie miałam pomysłu na chustecznik, który ozdobiłam jakieś dwa lata temu przypadkowym szablonem z różą. Nie wiedziałam, co dalej? Pomalować szablon? Zrobić ciemne tło? Zainspirował mnie kolorystycznie chustecznik, który zobaczyłam u koleżanki i zaczęłam szukać wśród wzorów, które miałam i dopasowywać motyw, który nabyłam z myślą o ozdobieniu wazonu.No i trafiłam wreszcie na coś, co mnie zadowoliło. Połączenie szablonu z motywem z serwetki ryżowej, a tło - lekko postarzane. Ciekawe, jak Wam się podoba?
Ponieważ nastaje Nowy Rok, życzę Wam, aby był on pełen planów, które nadadzą kierunek Waszym dniom. Niech otaczają Was ludzie o pozytywnym nastawieniu do życia, życzliwi i serdeczni. No i oczywiście zdrowia i miłości. Do Siego Roku!

niedziela, 23 grudnia 2012

Życzenia świąteczne
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Pełnych ciepła i światła i miłości tchnienia
Niechaj się w Cichej Nocy serca zasłuchają
I niech się najpiękniejsze marzenia spełniają.

Dziękuję wszystkim moim gościom 
za odwiedziny w mojej prowansji 
i za Wasze miłe komentarze. 
Do zobaczenia w 2013!

niedziela, 9 grudnia 2012

Czas na świateczne ozdoby


Świąteczna produkcja w toku. Część zawieszek na choinkę już gotowa, ale zapotrzebowanie rośnie w miarę zbliżania się świąt. Mój mąż wytrwale mi pomaga, przejmując najbardziej żmudne prace: podkład, szlifowanie, malowanie tła i lakierowanie. Do mnie należy praca koncepcyjna i kompozycyjna oraz naklejanie. I tak spędzamy długie jesienne wieczory ; ) Fajna jest taka rodzinna praca zespołowa!
Oprócz zawieszek na choinkę robimy też proste kartki świąteczne dla rodziny i znajomych. Myślę, że miło im będzie jak otrzymają takie ręcznie robione kartki z oryginalnymi życzeniami zamiast sklepowych gotowców z wypisanym szablonem pod którym umieszcza się jedynie podpis nadawcy! A jak Wam idą przygotowania do Świąt?